Prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski

Specjalista w dziedzinie onkologii klinicznej i radioterapii nowotworów. Kierownik Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Centrum Onkologii-Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Krajowy konsultant w dziedzinie onkologii klinicznej (od 1998 roku do chwili obecnej). Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (poprzednio – Prezes) i Polskiego Towarzystwa Onkologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Przewodniczący Krajowej Rady ds. Onkologii przy Ministrze Zdrowia (od 2015 roku do chwili obecnej). Członek Centralnej Komisji ds. Tytułów i Stopni Naukowych. Autor lub współautor około 300 publikacji naukowych oraz redaktor lub współredaktor 26 podręczników i monografii. Redaktor naczelny czasopisma Onkologia w Praktyce Klinicznej.
Prof. dr hab. n. med. Piotr Łukasz Rutkowski

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej i onkologicznej, Kierownik Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków Centrum Onkologii — Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Pełnomocnik Dyrektora Centrum Onkologii — Instytutu w Warszawie ds. Badań Klinicznych, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Głównym przedmiotem jego zainteresowania są czerniaki skóry oraz mięsaki tkanek miękkich i kości (w tym GIST). Członek takich stowarzyszeń, jak ASCO, Connective Tissue Oncology Society (były członek Board of Directors CTOS), PTO, ESSO, Europejskiej Organizacji do Badań i Leczenia Raka — EORTC (Ex-Chair of Membership Committee), Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej oraz Sekretarz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.
Prof. dr hab. n. med. Jarosław Reguła

Konsultant krajowy w dziedzinie gastroenterologii, gastroenterolog, kierownik Kliniki Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii-Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, kierownik Kliniki Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej CMKP, koordynator ogólnopolskiego programu badań przesiewowych raka jelita grubego, były prezes Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, były prezes Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii i Endoskopii.Członkostwo Towarzystw: European Society of Digestive Oncology (ESDO) – Zarząd; European Association for Gastroenterology and Endoscopy – Zarząd. Autor publikacji: Colonoscopy in colorectal-cancer screening for detection of advanced neoplasia. N Engl JMed 2006 r.; Quality indicators for colonoscopy and the risk of interval cancer. N Engl J Med -2010r.
Prof. dr hab. n. med. Ewa Lech-Marańda

Konsultant krajowy w dziedzinie hematologii, dyrektor Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.
Ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe „MBA w ochronie zdrowia” na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Posiada specjalizacje z chorób wewnętrznych, hematologii, transplantologii klinicznej i immunologii klinicznej. Jest autorem i współautorem ponad 150 publikacji oryginalnych, poglądowych i rozdziałów w podręcznikach. Jest vice-prezesem Zarządu Polskiej Grupy ds. Leczenia Białaczek u Dorosłych (PALG) oraz członkiem Polskiej Grupy Badawczej Chłoniaków (PLRG).
Dr hab. n. med. Artur A. Antoniewicz, FEBU

Wieloletni ordynator Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej Centrum Uronefrologii Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie; wieloletni szef europejskiego egzaminu specjalizacyjnego z urologii (EBU); członek PTU, European Association of Urology, Societe Internationale d’Urology i in. Wyszkolony w szerokim zakresie chirurgii urologicznej w tym operacji o najwyższym stopniu trudności – złożonych zabiegów rekonstrukcyjnych pęcherza moczowego i nadpęcherzowego odprowadzenia moczu i operacji czopa nowotworowego raka nerki wrastającego do układu żylnego. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, wieloletni konsultant-urolog w Instytucie Kardiologii im. S. Wyszyńskiego w Warszawie; od 2016 r. Konsultant Krajowy w dziedzinie urologii.
Dr n. med. Grzegorz Juszczyk

Ekspert w dziedzinie zdrowia publicznego. Od 2003 roku jest pracownikiem naukowym w Zakładzie Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Współpracował z Medicover i Grupą LUX MED, gdzie z pracodawcami planował i wdrażał działania prozdrowotne w miejscu pracy. W Grupie LUX MED kierował Biurem Edukacji Zdrowotnej. Reprezentował polskich pracodawców w Komitecie Doradczym Komisji Europejskiej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa w Miejscu Pracy. We wrześniu 2017 r. został powołany na stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, którego misją jest kształtowanie i wspieranie systemu zdrowia publicznego w Polsce. Grzegorz Juszczyk jest autorem i współautorem kilkudziesięciu oryginalnych prac naukowych.
Dr hab. n. med. Adam Maciejczyk

Doktor habilitowany nauk medycznych w zakresie medycyny – radioterapii onkologicznej. Kierownik Zakładu Radioterapii we Wrocławiu. Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. Konsultant Wojewódzki w dziedzinie radioterapii onkologicznej. Członek Rady Naukowej Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej – Curie na kadencję 2016-2020, powołany z ramienia Ministra Zdrowia. Od maja 2016 r. Prezes Ogólnopolskiego Zrzeszenia Publicznych Centrów i Instytutów Onkologicznych. Od października 2016 r. Prezes Elekt Polskiego Towarzystwa Onkologicznego. Od października 2016 r. wykładowca na UMW. Od kwietnia 2017 r. Kierownik w Klinice Radioterapii UM. Od lipca 2018 r. Przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.
Dr hab. n. med. Wojciech Wysocki, prof. nadzw.

Profesor nadzwyczajny w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego oraz konsultant w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyniowej 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką. Od 2019 r. zastępca kierownika Redakcji Naukowej w COI w Warszawie. Od 2016 r. doktor habilitowany nauk medycznych. Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Specjalista chirurgii ogólnej oraz chirurgii onkologicznej. Redaktor Naczelny pisma „Nowotwory Journal of Oncology”, członek redakcji „Medycyna Praktyczna – Chirurgia”. Od 2001 r. pracował w krakowskim Oddziale Centrum Onkologii – Instytucie im. M. Skłodowskiej-Curie, gdzie w ostatnich latach kierował Kliniką Chirurgii Onkologicznej. Członek międzynarodowego zespołu European School of Oncology e-GrandRound. Autor i współautor przeszło 130 publikacji krajowych i zagranicznych.
Dr n. o zdr. Paweł Koczkodaj

Specjalista zdrowia publicznego, edukator zdrowotny, Ambasador Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem w Polsce z nominacji Association of European Cancer Leagues w Brukseli, absolwent studiów doktoranckich w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na Wydziale Nauki o Zdrowiu. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu prawa medycznego w Uniwersytecie Warszawskim, a także studiów podyplomowych nowoczesna promocja w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2018 r. członek European Health Parliament w Brukseli oraz European Network for Smoking and Tobacco Prevention (ENSP) Youth Committee w Brukseli. Od 2016 r. zawodowo związany z Zakładem Epidemiologii i Prewencji Nowotworów w Centrum Onkologii w Warszawie, gdzie obecnie pełni funkcję Kierownika Pracowni Prewencji Pierwotnej.
Krystyna Wechmann

Prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”
Prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych
Wie, że pokonała raka piersi, choć przed laty dawano jej tylko 5 proc. szans na wygraną. Od momentu, gdy wypowiedziała wojnę chorobie wspiera kobiety nią dotknięte. Angażuje się w kampanie profilaktyczne wczesnego wykrywania raka, zabiega o dostęp do nowoczesnej diagnostyki i najskuteczniejszych metod leczenia. Mając doświadczenie wspierania chorych na raka wątroby i kobiet zmagających się z nowotworem szyjki macicy byłą jedną z największych orędowniczek powołania Polskiej Koalicji Organizacji Pacjentów Onkologicznych.