Grupa ludzi w pracy

Wyłoniono zwycięzców III edycji programu „PracoDawca Zdrowia”

Ogłoszono laureatów, organizowanego przez Ministerstwo Zdrowia, programu „PracoDawca Zdrowia”, w ramach którego nagradzane są przedsiębiorstwa, instytucje i urzędy, które wykażą ponadprzeciętną troskę o zdrowie swoich pracowników i skuteczność we wdrażaniu programów promocji zdrowia wewnątrz firmy. Certyfikaty otrzymało 17 spośród 29 firm biorących udział w programie.

Nagrodzeni wykazali się pomysłowością, wprowadzając w swoich instytucjach m.in. badania w miejscu pracy, konsultacje ze specjalistami, zapewniając bezpłatny dostęp do aplikacji sprawdzającej znamiona pod kątem raka skóry, zajęcia yogi, fit boxy czy udostępniając swoim pracownikom kort do tenisa i boisko do piłki siatkowej.

Kapituła, w skład której wchodzą eksperci z zakresu medycyny, promocji praktyk zdrowotnych oraz przedstawiciele środowisk pracowniczych, wyróżnili 17 firm, które zgłosiły swój udział w programie w latach 2020-2021. Program z powodu pandemii koronawirusa został w 2020 r. zawieszony, w związku z czym w III edycji programu po raz pierwszy oceniano wnioski z okresu dwóch lat. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

 1. Lindab Sp z o.o.
 2. Centrum Medyczne “Żelazna” sp. z. o.o.
 3. Boehringer Ingelheim Sp. z o.o.
 4. Siemens Healthcare Sp. z o.o.
 5. MSD Polska Sp. z o.o.
 6. Media System Sp. z o.o.
 7. Centrum Unijnych Projektów Transportowych
 8. PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa SA
 9. PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o.
 10. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie
 11. BorgWarner Rzeszów Sp. z o.o.
 12. Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o.
 13. Sąd Okręgowy w Olsztynie
 14. Sandoz Polska Sp. z o.o.
 15. Masterpress S.A.
 16. Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.
 17. Główny Urząd Statystyczny

Program “PracoDawca Zdrowia” jest jednym z elementów kampanii Ministerstwa Zdrowia „Planuję Długie życie” na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów. Jednym z głównych celów programu jest zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne. Tytuł „PracoDawcy Zdrowia” pozwala zbudować markę firmy, która troszczy się o zatrudnione w niej osoby, poprzez profilaktykę, promocję zdrowego i racjonalnego stylu życia oraz aktywności fizycznej. Certyfikat przyznawany jest na 3 lata.

Dowiedz się więcej na temat programu „PracoDawca Zdrowia”.