Zrób C.O.Ś. dla zdrowia

Kampania "Zrób C.O.Ś. dla zdrowia"

O kampanii

Winda czy schody? Fast food czy zdrowa przekąska? Badanie krwi czy bagatelizowanie objawów? Każdego dnia podejmujemy dziesiątki decyzji, które mają wpływ na nasze  zdrowie i samopoczucie. Kampania edukacyjno-informacyjna Ministerstwa Zdrowia – „ZRÓB C.O.Ś. DLA ZDROWIA” ma uświadamiać, że drobne zmiany w stylu życia mogą być kluczem do uniknięcia chorób nowotworowych oraz planowania długiego życia. Działania w ramach kampanii będą prowadzone przez 12 miesięcy na terenie 14 województw.

Kampania – „Zrób C.O.Ś. dla zdrowia”, to jeden z elementów długofalowych działań Ministerstwa Zdrowia pod hasłem „Planuję długie życie”, które są częścią Narodowej Strategii Onkologicznej. W ramach prowadzonej kampanii społecznej realizowane są działania informacyjne oraz edukacyjne, których celem jest promocja zdrowia i poprawa świadomości społecznej w zakresie czynników ryzyka oraz profilaktyki chorób nowotworowych, a także zwiększenie zgłaszalności na regularne badania.

Małe kroki, wielkie efekty

Na co dzień nie potrzeba wiele wysiłku, aby zwiększyć swoje szanse na długie i zdrowe życie. Hasło kampanii opiera się na wezwaniu do działania– „Zrób C.O.Ś. dla zdrowia”. C.O.Ś. jest skrótem, który zawiera w sobie trzy dziedziny życia, w których powinniśmy wprowadzić zmiany:

C – codzienną aktywność,

O – okresowe badania profilaktyczne,

Ś – świadome odżywianie.

Działania edukacyjne prowadzone w ramach kampanii „Zrób C.O.Ś. dla zdrowia” mają dawać motywację do wykonania pierwszego kroku w kierunku zmiany na lepsze – wyboru spaceru zamiast jazdy samochodem, zrobienia notatki w kalendarzu o konieczności wykonania badań czy podjęciu decyzji o ograniczeniu cukru w diecie.

Aktualności