Dieta i ruch – porady

Kobieta na rolkach, zdrowa żywność.

Co jeść i jak jeść? Wskazówki na Nowy Rok!

Wśród postanowień noworocznych najczęściej pojawia się pragnienie pozbycia się nadmiarowych kilogramów. „Od stycznia idę na dietę”, „W Nowym Roku wreszcie schudnę” – to tylko kilka przykładów postanowień które podejmujemy zazwyczaj pod koniec roku. Jak to zrobić?

Czytaj więcej »
Konkurs O'SzToZ

Kapitan O’SzToZ sprawdzi wiedzę uczniów z całej Polski!

Już w grudniu tego roku zaczną się zmagania w pierwszym Ogólnoszkolnym Teście o Zdrowiu (O’SzToZ), w którym udział będą mogli wziąć uczniowie z całej Polski. Konkurs będzie oparty na rywalizacji, współpracy i edukacyjnej zabawie, a jego celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz zdobycie wiedzy niezbędnej do utrzymania dobrej kondycji.

Czytaj więcej »
Planuję długie życie

Wspólne projekty MZ i MEiN w zakresie profilaktyki zdrowotnej

6 września w Szkole Podstawowej w Mysłakowicach Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz Sekretarz Stanu w MEiN Marzena Machałek uczestniczyli w zajęciach o profilaktyce zdrowotnej. Podczas wspólnej konferencji prasowej przedstawili działania MEiN i MZ w zakresie edukacji o zdrowiu.

Czytaj więcej »
Osoby uprawiające sport, bieganie. Rodzian z dziećmi

Aktywność fizyczna jest lekiem

Okres wiosenno-letni to najlepszy czas, aby spróbować wprowadzić do swojego życia regularną aktywność fizyczną. Ciepła pogoda zachęca nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu, co z kolei stwarza możliwość podejmowania różnego rodzaju ćwiczeń. Jaki rodzaj aktywności podejmować, aby obniżyć ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe? Czy intensywność wysiłku i czas jego trwania ma znaczenie?

Czytaj więcej »