Aktualności

Trać kilogramy, zyskuj zdrowie

Cukier ma słodko – gorzki smak. Szybko uzależnia, a zjadany w nadmiarze prowadzi to otyłości, która jest przyczyną wielu groźnych, często śmiertelnych, chorób z nowotworami, schorzeniami serca i cukrzycą typu 2 na czele.

czytaj więcej »
Grupa ludzi w pracy

Wyłoniono zwycięzców III edycji programu „PracoDawca Zdrowia”

Ogłoszono laureatów, organizowanego przez Ministerstwo Zdrowia, programu „PracoDawca Zdrowia”, w ramach którego nagradzane są przedsiębiorstwa, instytucje i urzędy, które wykażą ponadprzeciętną troskę o zdrowie swoich pracowników i skuteczność we wdrażaniu programów promocji zdrowia wewnątrz firmy. Certyfikaty otrzymało 17 spośród 29 firm biorących udział w programie.

czytaj więcej »

Aktywny znaczy zdrowy

Jazda na rowerze, taniec, a może zwykły spacer? Zgodnie z najnowszymi zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) fundując sobie codzienną porcję ruchu, możemy znacząco zmniejszyć ryzyko pojawienia się choroby nowotworowej.

czytaj więcej »

Dzień kobiet, dzień zdrowia!

Brak czasu, lęk przed niekorzystną diagnozą czy wstyd przed wizytą w gabinecie lekarskim – bez względu na to, co powstrzymuje nas przed zgłoszeniem się na badania profilaktyczne, warto pokonać obawy, by wygrać zdrowie, a nawet życie.

czytaj więcej »

Męski, odpowiedzialny i zdrowy

„Zrób to sam” – to popularne hasło majsterkowiczów można z powodzeniem odnieść do domowej profilaktyki zdrowotnej. Uważna obserwacja własnego ciała i przeprowadzane co miesiąc samobadanie jąder pozwoli szybko dostrzec zmianę, postawić właściwą diagnozę i rozpocząć leczenie.

czytaj więcej »

Nie ryzykuj, zbadaj się!

Regularna cytologia to szansa na wykrycie raka szyjki macicy we wczesnym stadium i całkowite wyleczenie. O tym badaniu nie powinny zapominać zwłaszcza kobiety, które są bardziej narażone na ten typ nowotworu.

czytaj więcej »

Nie puść zdrowia z dymem!

Niszczy zdrowie, zabiera urodę i skutecznie drenuje portfel. Na dodatek przeciętny palacz papierosów żyje znacznie krócej od osoby niepalącej. To dostateczne powody, by jak najszybciej powiedzieć nikotynie „żegnaj”.

czytaj więcej »

DLACZEGO WARTO RZUCIĆ PALENIE

Tytoń jest jedną z najbardziej uzależniających i szkodliwych używek na świecie. Ponad miliard ludzi na całym świecie pali papierosy, ryzykując tym samym nie tylko swoje zdrowie, ale również zdrowie swoich bliskich. Jak działa na organizm nikotyna?

czytaj więcej »