Aktualności

Rak piersi

Rak piersi jest najczęściej występującym na świecie nowotworem złośliwym wśród kobiet, a także jedną z głównych przyczyn zgonów nowotworowych. Światowa Organizacja Zdrowia (ang. World Health Organization) szacuje, że rocznie około 2,1 mln kobiet zachorowuje na raka piersi. W 2018 roku na świecie, z powodu raka piersi zmarło 627 000 kobiet, co stanowiło około 15% wszystkich zgonów nowotworowych w światowej populacji kobiet. (więcej…)

Profilaktyka czerniaka

Czerniak złośliwy jest najbardziej podstępnym nowotworem skóry, dynamicznie rozwijającym się i odpornym na leczenie. Aby zapobiec chorobie przede wszystkim należy nie narażać naszej skóry na nadmierną ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe (słoneczne lub solarium), bo stanowi ono główną przyczynę zachorowania na nowotwory skóry w tym czerniaka. (więcej…)

Startuje II edycja programu „PracoDawca Zdrowia”

Szczepienia profilaktyczne, badania pod kątem wykrywania chorób nowotworowych, warsztaty żywieniowe z dietetykiem czy konsultacje z fizjoterapeutą – to przykłady działań służące budowaniu postaw prozdrowotnych, które swoim pracownikom zaoferowali laureaci I edycji konkursu „PracoDawca Zdrowia”. (więcej…)

Rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu „PracoDawca Zdrowia”

Chcąc uhonorować wszystkich pracodawców, którzy dbają o swoich pracowników, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs „PracoDawca Zdrowia”. (więcej…)

Wręczenie pierwszych certyfikatów „PracoDawca Zdrowia” już wkrótce.

Już wkrótce poznamy wyniki I edycji „PracoDawca Zdrowia”, konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Zdrowia w lipcu 2018 r. Kapituła konkursu jest na etapie weryfikacji i oceny otrzymanych wniosków. (więcej…)